previous pauseresume next

چند نکته در مورد تاثیر عوامل دوران جنینی و شیر خواری بر اضافه وزن در سنین بعدی

نوزادانی که با وزن کمتر از ۲۵۰۰ گرم ویا وزن بیش از ۴۰۰۰ گرم متولد می شوند، بیش از سایرین در معرض خطر چاقی در سنین بعدی هستند.

فرزندان مادرانی که قبل از بارداری اضافه وزن داشته اند و یا در حین بارداری افزایش وزن بیش از حد داشته اند، بیش از سایرین در معرض خطر چاقی در سنین بعدی هستند. 

شواهد روزافزوني مبني بر نقش شير مادر در پيشگيري از چاقي در سنين بعدي وجود دارد.  

 منحصر به فردي در شير مادر وجود دارد كه باعث ايجاد تغييرات دائمي در فيزيولوژي بدن و در نتيجه پيشگيري از بروز چاقي در سنين بعدي مي شود.

 

تغذيه با شير مادر زمينه چشايي مناسب را براي شيرخوار فراهم مي كند و به علاوه بر روي سليقه غذايي و انتخاب غذا بعد از شير گرفتن كودك موثر است.

 

شیر خوارانی که تا سن ۶ ماهگی به طور انحصاری با شير مادر تغذیه می شوند و تا ۲ سال (و دست كم تا  ۱ سال) از شیرمادراستفاده می کنند، بسیار کمتر از سایرین به چاقی و بیماری های مزمن از قبیل دیابت (بیماری قند)، بیماریهای قلبی عروقی، پوکی استخوان و ... مبتلا می شوند.

اضافه وزن  در ماه های اول زندگي سبب افزايش غیر فابل برگشت تعداد سلول هاي چربي مي شود و اين افراد استعداد چاقي را تا آخر عمر خواهند داشت.

  سلیقه های غذایی تا سن ۳-۲ سالگی شکل می گیرد و تا سنین بزرگسالی پایدار می ماند. شروع زودهنگام مواد غذايي  و استفاده از مواد غذايي با طعم شيرين مي تواند  در تعيين سليقه غذايي در سنين بعدي و عادت به طعم شيرين غذا و در نتیجه بروز اضافه وزن اهميت زيادي داشته باشد.

شیوه زندگی سالم

آموزش در مرکز تحقیقات