previous pauseresume next

چند نکته در مورد غذاهاي فوری (فست فود)

خوردن غذاهاي فوری (فست فود) در خارج از منزل،  در دسترس بودن انواع ميان وعده هاي غذايي متنوع و پركالري و همچنين ميل  شديد به مصرف نوشیدنی های شیرین بویژه نوشابه هاي گازدار و آبميوه هاي مصنوعي  و پركالري دليل ديگري براي چاقي در دنياي امروز است.

حتي دريافت مقادير جزئي انرژي بيش از ميزان مورد نياز بدن، در دراز مدت منجر به اضافه وزن مي شود به عنوان مثال اگر فردي روزانه يك عدد نان سوخاري بيش از نياز بدنش مصرف كند،  پس از  گذشت۲۰ سال حدود ۱۵ كيلو گرم چاق مي شود ؛ حال در نظر بگيريد زياده روي در مصرف مواد با كالري بيشتر از قبيل انواع مواد غذايي چرب و يا شيرين تا چه حد منجر به اضافه وزن خواهد شد . بنابراين افزايش در ميزان انرژي دريافتي و يا كاهش در ميزان انرژي مصرفي فرد، هر قدر هم ناچيز باشد،در  دراز مدت باعث بروز اضافه وزن خواهد شد.

 یافته های پژوهش های گوناگون  نشان داده كه مصرف غذاهاي فوری (فست فود)حالت اعتياد آور دارد و هر چه ميزان مصرف آن در طول هفته افزايش يابد، ميزان تمايل فرد به مصرف آن بيشتر مي شود. روش تهيه و مواد موجود در غذاهای آماده  به گونه ای است که مردم را به زياده روی در خوردن ترغيب می کند و خطر چاقی را افزايش می دهد. 

غذاهاي فوری (فست فود)علاوه بر آن كه حاوي مقادير زيادي كالري هستند ، با ضعيف کردن مركز كنترل اشتها احتمال بروز چاقي را افزايش مي دهند.

 بیشتر غذاهای فوری  سرشار از کالری هستند و با خوردن تنها مقدار کمی از آن، ميزان کالری مصرف شده توسط بدن به شدت بالا می رود.

  پژوهش های گوناگون نشان داده میزان مصرف غذاهای سالم مانند میوه و سبزی در کودکان و نوجوانانی که از غذاهای آماده استفاده می کنند کمتر از سایرین است. اين نكته هم احتمال بروز اضافه وزن و چاقي را افزايش مي دهد.

از سوي ديگر معمولاُ مواد غذایی مضر و پر کالری از قبیل نوشابه های گازدار و سیب زمینی سرخ شده هم به همراه غذاهای آماده مصرف می شوند که عوارض این قبیل غذاها را دو چندان می کند. 

 نوشابه های گازدار سرشاراز مواد اسیدی،قند و انواع مواد شیمیائی مصرف مي شوند که علاوه بر خطر چاقی،درایجاد پوسیدگی دندان،پوکی استخوان و ...نقش دارند.باید در نظر داشت که نوشابه های بدون قند ( نوشابه رژیمی)به جز محتوای قند، همه عوارض فوق را دارند.

   نكتۀ قابل توجه ديگر اين است كه غذاهاي فوری داراي چربي های مضر ترانس و مقدار زيادي كلسترول هستند. يكي از چربي هاي مضر موجود در بيشتر غذاهاي آماده حاوي سطح بالايي از اسيدهاي صنعتي غيرمجاز  (IP-TFA) هستند كه  مي توانند باعث بروز اضافه وزن و چاقي به ويژه چاقي شكمي و همچنين ديابت نوع دوم،  بيماري هاي قلبی- عروقي و انواع بدخیمی ها شوند.  از سوي ديگرغذاهاي فوری  حاوي تركيبات سرطانزا (كارسينوژن) هستند كه تحت عنوان آمين‌هاي هتروسيكليك(HCAS) خوانده مي شوند. در این راستاکودکان و نوجوانان بیش از سایرین در معرض خطر هستند.

غذاهاي فوری (فست فود) سرشار از سدیم هستند و مصرف آنها باعث می شود فرد به طور ناخواسته و بدون آنکه متوجه باشد،مقادیر زیادی نمک دریافت کند که این امر به نوبه خود در همه سنین عوارض درازمدت زیادی در بر دارد.

انواع سوسیس و کالباس مورد استفاده در تهیه غذاهاي آماده دارای ترکیبات مضری به نام نیتریت هستند (nitrite)که مصرف مداوم آن سرطانزا می باشد.

شیوه زندگی سالم

آموزش در مرکز تحقیقات