previous pauseresume next

برگزاری کارگاه علم سنجی

کارگاه آموزشی علم سنجی در روز سه شنبه مورخ   ۱۱/۱۵/ ۱۳۹۸، ساعت ۱۱ در مرکز تحقیقات رشد و نموکودکان، پژوهشکده پیشگیری اولیه از بیماری های غیر واگیر برگزار گردید.

تدوین فصل هشتم از کتاب Value-Added Ingredients and Enrichments of Beverageتوسط اعضای پژوهشکده پیشگیری اولیه از بیماری های غیر واگیر

دکتر رویا کلیشادی و دکتر مطهر حیدری بنی موفق به تدوین  فصل هشتم  کتاب 

Value-Added Ingredients and Enrichments of Beverage  

شدند.

 عنوان فصل تدوین شده

 Sugar-sweetened beverages consumption and long-term side effects on nutrition and health outcomes in pediatric age group

می باشد. این کتاب توسط مجموعه انتشارات Elsevier به چاپ رسیده است.

همکاری پژوهشکده پیشگیری اولیه از بیماریهای غیرواگیر در انتشار مقاله در مجله Nature

مقاله ای که حاصل بررسی روند ۳۳ ساله ی چاقی در جهان است در مجله وزین   Nature منتشر شد نشان داد که جغرافیای چاقی جهان در حال تغییر است و ساکنین روستاها ازساکنین شهرها چاق تر شده اند و در سطح جهانی، میانگین وزن هر فرد ۶ کیلوگرم بیشتر شده است. 

عضوهیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، سرکار خانم دکتر رویا کلیشادی از پژوهشکده پیشگیری اولیه از بیماریهای غیرواگیر از نویسندگان این مقاله هستند.

مجله  Nature  با ضریب تاثیر  ۴۱.۵  از معتبرترین مجلات حیطه علوم پزشکی در جهان بوده و انتشار مقاله ی همکاران دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در این مجله از مستندات تحقیقات با کیفیت در سطح بین المللی در دانشگاه است.

http://Rising rural body-mass index is the main driver of the global obesity epidemic in adults

 

همكاري پژوهشكده پيشگيرى اوليه از بيماريهاى غيرواگير در نشر مقاله Iran in transition در مجله Lancet

اين مقاله، مروري بر چالش ها و دستاوردهاى حيطه سلامت در ايران دارد و با همكاري چهل محقق ايرانى در داخل و خارج كشور تدوين شده و سرکار خانم دكتر رويا كليشادى يكي از Co-first author هاى اين مقاله بوده است. جهت دسترسی به این مقاله اینجا را کلیک کنید.

 

https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(18)‎33197-0/fulltext?rss=yes

 

http://www.isw.ir/?p=44164

برگزاری كارگاه آموزشی برنامه جامع پيشگيري و كنترل اضافه وزن و چاقی كودكان و نوجوانان ايرانی

كارگاه آموزشی برنامه جامع پيشگيري و كنترل اضافه وزن و چاقی كودكان و نوجوانان ايرانی در مرکز بهداشت استان در تاریخ ۷ اذر برگزار شد. در این کارگاه مطالب آموزشی در مورد اپیدمیولوژی واتیولوژی چاقی کودکان و نوجوانان درایران و جهان عوارض و پیامدهای آن، توصیه های علمی و عملی در پیشگیری از چاقی و اضافه وزن ارائه شد.

برگزاری همایش روز جهانی چاقی در اصفهان

ساعت ۸/۳۰ الی ۱۱ صبح مورخ ۹۷/۷/۱۹

 با حضور نمایندگان محترم از مرکز بهداشت استان اصفهان جناب آقای دکتر حیدری معاونت محترم بهداشت استان

  •  مسئولین مجمع خیرین  امام هادی (ع)
  •  کارشناسان تغذیه مراکز بهداشت شماره یک و دو
  •  ریاست  دانشکده تربیت بدنی و معاونت دانشکده تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

مسئولین معاونت  ورزشی تفریحی شهرداری اصفهان

 و با مشارکت نمایند گان محترم مراکز تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شامل :

پژوهشکده پیشگیری اولیه از بیماریهای غیرواگیر ؛مرکز تحقیقات غدد و متابولیسم ،مرکز تحقیقات رشد و نمو کودکان ،مرکز تحقیقات امنیت غذایی ،مرکز تحقیقات بیماریهای کلیوی 

نشست دوره ای مطالعه کشوری سلامت آینده نگر مادران و فرزندان (PERSIAN Birth Cohort)

در تاریخ چهارم مرداد ۱۳۹۷ در سمنان نشست دوره ای کوهورت تولد با حضور نمایندگان کوهورت های تولد اصفهان، یزد، سمنان، مازندران و رفسنجان در حضور جناب آقای دکتر ملک زاده و جناب آقای دکتر پوستچی برگزار گردید.

کارگاه کشوری "طرح پیشگیری و درمان چاقی در کودکان و نوجوانان ایرانی (IRAN-ECHO)"

کارگاه کشوری "طرح پیشگیری و درمان چاقی در کودکان و نوجوانان ایرانی (IRAN-ECHO) در تاریخ ۲۹ خرداد ۹۷ و با حضور مسئولین وزارت متبوع و همچنین مدیران گروه تغذیه دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور در تهران برگزار گردید.

جلسه هماهنگی فعالیتهای کلینیک کنترل وزن

در راستای ارتقای فعالیتهای پژوهشی، درمانی و آموزشی در کلینیک کنترل وزن  پژوهشکده در تاریخ ۹۶/۲/۱۱ جلسه ای با حضور همکاران دانشکده  های پزشکی، تغذیه و تربیت بدنی برگزار گردید.

همکاری در برگزاری همایش ملی فراورده های زنبور عسل

در راستاي ارتقاي دانش و پژوهش و بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي ارزشمند ملي در عرصه فرآورده‌هاي زنبور عسل، همايش ملي فرآورده‌هاي زنبور عسل از منظر زيست‌شناسي، سلامت و اقتصاد، در روزهاي ۴ و ۵ ارديبهشت‌ماه ۱۳۹۷ با مشاركت دانشمندان و محققان، نهادهاي اجرايي و فعالين بخش خصوصي در دانشگاه اصفهان همراه با برنامه‌هاي جنبي (نشست‌هاي تخصصي، جشنواره ارائه محصولات و آموزش استفاده از فرآورده‌هاي زنبور عسل)، برگزار شد.

Pages

Subscribe to Isfahan University of Medical Siences RSS

شیوه زندگی سالم

آموزش در مرکز تحقیقات